Warning: Use of undefined constant UIFORM_VERSION - assumed 'UIFORM_VERSION' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/p/o/u188434/public_html/wp-content/plugins/softdiscover-db-file-manager/db-file-manager.php on line 225

Seminár pre učiteľov na tému šikanovanie

image_pdfimage_print

V utorok 7. 10. 2014 sme dostali pozvanie uskutočniť na Základnej škole Nevädzova seminár na tému „šikanovanie v školskom prostredí“. Ako úvodná téma sa ponúkala základná definícia šikanovania. Niekedy nastáva problém či už dané ubližujúce správanie žiakov napĺňa podstatu šikanovania. Je to každopádne signál, že s triedou je potrebné pracovať, aj keby to ešte nebolo šikanovanie. Rozprávali sme o tom, ako identifikovať žiaka, ktorý je šikanovaný (obeť) alebo aké správanie sa môže u neho vyskytovať. Takisto sme rozoberali osobnosť agresora, ktorý často vykazuje podobnú osobnostnú charakteristiku. Upozornili sme na najväčšie úskalia, chyby, ktoré robí škola pri riešení šikanovania. V poslednej časti sme sa venovali právnym aspektom správania šikanujúceho od najčastejších trestných činov, ktorých sa dopúšťajú až po subjekty, s ktorými môže škola spolupracovať (polícia SR, oddelenie sociálno-právnej ochrany a sociálnej kurately, Centrá pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie). Ďakujeme za pozvanie a dúfame, že seminár zlepšil pripravenosť učiteľov reagovať v takýchto náročných situáciach.

Súčasťou bolo poskytnutie dostupných materiálov k danej téme a časť z nich Vám ponúkame na stiahnutie v sekcii Články a materiály.

image_pdfimage_print

Momentálne nie sme online - použite prosím iný kontakt... Poradíme Vám?

← Prev Step

Momentálne nie sme online - použite prosím iný kontakt...

Uveďte prosím svoje meno a email.

Powered by LivelyChat
Powered by LivelyChat Vymazať históriu